LPUF

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas mājas lapā!

Paraksta vienošanos par Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar Latvijas pārtikas ražotājiem

Trešdien, 30.novembrī, plkst.11, Aizsardzības ministrijā parakstīja vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Nacionālo bruņoto spēku nepārtrauktu apgādi ar augstākās kvalitātes un vides standartiem atbilstošu lauksaimniecības un pārtikas nozares produkciju, vienlaicīgi sekmējot nacionālās tautsaimniecības attīstību.

Četru pušu vienošanos parakstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, biedrības "Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome" valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs un biedrības "Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija" padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis uzsver, ka šāda vienošanās iniciēta un tapusi ar mērķi pēc iespējas plašāk izmantot Latvijas lauksaimniecības produktu ražotāju un pārtikas pārstrādātāju produkciju Nacionālo bruņoto spēku apgādei.

"Latvijas uzņēmēji un Latvijas karavīri ir mūsu valsts lepnums un gods. Tas būtu tikai loģiski, ja mūsu sadarbība kļūtu arvien ciešāka. Bruņotie spēki jau šobrīd var sacīt lielu paldies visiem tiem uzņēmējiem, kuri atbalsta savu darbinieku dalību Zemessardzē," uzsver aizsardzības ministrs.

Vienošanās paredz, ka to parakstījušās puses veiks konsultācijas par aktuālākajām aizsardzības nozares vajadzībām pārtikas nodrošinājuma jomā, kā arī biedrības "Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome" un biedrības "Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija" pārstāvēto komersantu iespējām piedalīties šo vajadzību nodrošināšanā, ievērojot normatīvajos aktos noteikto.

Konsultācijām izveidotajā darba grupā līdzās abu ministriju pārstāvjiem piedalīsies arī biedrības "Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un biedrības "Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija" pārstāvji no Latvijas Piena ražotāju asociācijas, Latvijas Zivju audzētāju asociācijas, Latvijas Zvejnieku federācijas, Latvijas Olu ražotāju asociācijas, Gaļas liellopu audzētāju biedrības, Latvijas Cūku audzētāju asociācijas, Latvijas Labības pārstrādātāju asociācijas, Latvijas Augļkopju asociācijas, Latvijas Dārznieku biedrības, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības, Latvijas Maiznieku biedrības, Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas, Latvijas Zivrūpnieku savienības un Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācijas.

Darba grupas sanāksmju ietvaros Aizsardzības ministrijas pārstāvji sniegs informāciju par aizsardzības nozares plānotajiem vai tekošajiem pārtikas produktu iepirkumiem tik tālu, cik tas nav pretrunā ar normatīvajiem aktiem.

Informāciju sagatavoja:
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv