LPUF

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas mājas lapā!

Vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas pārtikas uzņēmumus piedalīties izstādē “Food Africa”

No 22. līdz 24. aprīlim Kairā notiks pārtikas nozares izstāde „Food Africa”. Trīs gadu laikā izstāde ir kļuvusi par lielāko Āfrikā. Izstādi apmeklē pārtikas importētāji, vairumtirgotāji un lielveikalu iepircēji no Tuvu Austrumu un Āfrikas valstīm.

Izstāde „Food Africa” notiek paralēli ar pārtikas ražošanas izstādi “Africa Food Manufacturing” – pārtikas tehnoloģijas, ražošana iekārtas, pārtikas iepakojums, pārtikas pārstrādes izejvielas, svaigu augļu, dārzeņu un ziedu audzētāji u.c.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē pavērtu iespēju atrast jaunus eksporta tirgus un biznesa partnerus Ēģiptē un Āfrikas valstīs.

Vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas pārtikas uzņēmumus piedalīties izstādē (īpaši uzņēmumus, kas ražo miltu izstrādājumus, graudu produktus, sulas, konservus, zivju produktus kā arī augļu un dārzeņu vairumtirgotājus)  un saskaņā ar LIAA informāciju, tiks apmaksāti 80% no izstādes organizatora noteiktās dalības maksas, reģistrācijas maksas,  informācijas ievietošana izstādes katalogā, nomas maksa par stenda konstrukciju, ekspozīcijas laukumu (izstādes vai stenda organizatora noteiktās izmaksas), ceļa izdevumiem.  

Izstādes organizatori piedāvā vairākus dalības formātus: nacionālais stends, individuālie stendi, apvienotie stendi – vairāki uzņēmumi vienā stendā (trīs līdz pieci). 

Gadījumā, ja uzņēmumi izvēlas kā dalības formu – izstādes apmeklējumu, tad, ja izstādi ir ieinteresēti apmeklēt vismaz trīs Latvijas uzņēmumi, LIAA sadarbībā ar vēstniecību organizēs pārtikas uzņēmumu misiju uz Ēģipti. LIAA apmaksas 80% aviobiļešu izmaksas misijas dalībniekiem.

Ieinteresētie uzņēmumi ir aicināti sazināties ar Ingu Valdmani, inga.valdmane@liaa.gov.lv no LIAA vai ar vēstniecību Ēģiptē, rakstot uz e-pastu embassy.egypt@mfa.gov.lv .

Latvijas eksporta apjomi uz Ēģipti pieaug. 2016. gadā eksports uz Ēģipti bija 51 milj.  EUR. Eksporta preču sadalījums: 31 milj. EUR kokmateriāli, 16,4 milj. EUR augu izcelsmes produkti, 138 tūkst. EUR pārtikas produkti. 2016. gadā Ēģiptes patērētāji pirmo reizi varēja iegādāties Latvijā ražotas auzu pārslas un zivju produkciju. 

Imports no Ēģiptes 2016. gadā bija 1,9 milj. EUR, kas ir par 73% mazāk nekā iepriekšējā 2015. gadā (3,3 milj. EUR).  Latvija galvenokārt importē augu valsts produktus (augļi, dārzeņi, kaltēti augi).

Ēģiptes iedzīvotāju skaits pārsniedz 93 miljonus. Ēģipte importē 65-68% no pārtikas patēriņa (60% no piena pulvera, sviesta un liellopu gaļas patēriņa; 70% no lauku pupu patēriņa). 2016. gadā Ēģipte importēja 19 milj. tonnas graudaugus, 11,5 milj. tonnas kviešus. Piemēram, Jaunzēlande ir lielākais sviesta eksportētājs uz Ēģipti, Nīderlande ir lielākais siera eksportētājs (60% no tirgus). Ēģipte importē lielos apjomos piena pulveri, lai ražotu sieru eksportam uz Arābu un Āfrikas valstīm.

Ēģipte ir COMESA brīvās tirdzniecības līguma dalībvalsts (Burundi, Kongo Demokrātiskā Republika, Džibuti, Eritreja, Etiopija, Kenija, Lībija, Madagaskara, Malāvi, Mauritānija, Ruanda, Komoru Salu savienība, Seišelu salas, Sudāna, Svazilenda, Uganda, Zambija, Zimbabve).

Vēstniecības informācija par izstādi ir šajā mājas lapā: http://www.mfa.gov.lv/egypt/aktualitates/56199-vestnieciba-egipte-aicina-latvijas-partikas-uznemumus-piedalities-izstade-food-africa