LPUF

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas mājas lapā!

Vēstule Valdim Dombrovskim, Latvijas Republikas Ministru prezidentam un Ingrīdai Circenei, Latvijas Republikas veselības ministrei

23.08.2013.

Latvijas pārtikas ražotāji pieprasa tikšanos ar  LR Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un LR veselības ministri Ingrīdu Circeni, lai uzklausītu Veselības ministrijas (VM) izstrādātos priekšlikumus ieviest jaunus un paaugstināt esošos akcīzes nodokļus pārtikas ražotājiem.

Mūs, Latvijas pārtikas ražotājus, uztrauc VM un tās atbildīgo amatpersonu vieglprātīgā attieksme pret Latvijas ražotājiem. Mēs vēlamies redzēt veiktos aprēķinus par to, kā šādi priekšlikumi ietekmēs pārtikas nozari un tautsaimniecību kopumā, kā tas ietekmēs nodokļu ieņēmumus valsts budžetā un kā tas atsauksies uz iedzīvotāju pirktspēju.

Mums nav pieņemams tas, ka Veselības ministrija naudas līdzekļu trūkumu piedāvā risināt ar esošo nodokļu paaugstināšanu un jaunu nodokļu ieviešanu, neapzinoties iespējamās sekas.

Aprēķini liecina, ka atsevišķiem pārtikas ražotājiem VM priekšlikumu ieviešana dzīvē var radīt papildu izdevumus vairāk nekā pusmiljona latu apmērā, kas nopietni apdraudētu uzņēmumu  turpmāko darbību.

VM vēlme iekasēt papildu 20 milj. latu no pārtikas ražotājiem skars ne tikai uzņēmējus, bet vistiešākajā veidā arī patērētājus.

Mēs pieprasām atrast laiku,  lai tiktos ar mums un izskaidrotu VM izstrādātos priekšlikumus un valdības plānoto rīcību attiecībā uz šo jautājumu.

Ināra Šure, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja
Valdis Blūms, AS Latfood valdes priekšsēdētājs
Guntis Āboltiņš-Āboliņš, AS Latvijas Balzams valdes priekšsēdētājs
Rolands Gulbis, AS Laima valdes priekšsēdētājs
Kārlis Zemežs, Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs
Didzis Šmits, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents
Aivars Svarenieks, SIA Kronis valdes priekšsēdētājs
Atis Sausnītis, AS Rīgas Piena kombināts padomes loceklis
Uldis Rudmiezis, SIA Vinnis valdes priekšsēdētājs
Guntis Piteronoks, SIA Rēzeknes gaļas kombināts valdes priekšsēdētājs
Arnis Veinbergs, AS Balticovo valdes priekšsēdētājs
Lolita Bemhena, SIA Spilva valdes locekle
Vladimirs Barskovs, Latvijas Alus Darītāju savienības valdes priekšsēdētājs