Pārtikas nozares digitalizācijas pirmais posms sekmīgi noslēdzies

Šī gada 16. aprīlī noslēdzās LPUF Pārtikas Produktu Kvalitātes Klastera un Latvijas IT Klastera kopīgi rīkotais Pārtikas nozares hakatons - “X-industriju hakatons: Pārtikas nozare”. Kā atzīst dalībnieki – hakatons ir lielisks veids, kā atrisināt nozaru uzņēmumu biznesa izaicinājumus.

Šajā Pārtikas hakatonā tika risināti tādi izaicinājumi kā produkcijas dokumentācijas administrēšana, kvalitātes kontroles atomatizācija ražošanas līnijās, pārdošanas vietu apzināšana un piegāžu plānošana, kā arī graudu tvertņu ikdienas atlikuma monitorēšana.

Kopā strādāja pārtikas nozares uzņēmumi SIA Cannelle Bakery, SIA SFT Seafood, SIA Milzu!, SIA Food Union un AS Balticovo arIT jomas pārstāvjiem: SIA Burti, SIA Gstream, SIA Dots., SIA MBIT.

Bruno Ansons, SIA "Cannelle Bakery" valdes loceklis, par uzņēmuma iesaistīšanos hakatonā stāsta: “Hakatons bija katalizators uz konkrēto uzņēmuma problēmu palūkoties no cita skatu punkta un iespēja uzrunāt IT nozares speciālistus, lai tā tiktu atrisināta, jo esošais risinājums ir komplicēts un laikietilpīgs. Lai arī gatavu risinājumu neatradām, strādājam pie tieši mums izstrādāta risinājuma. Šī bija ļoti interesanta un vērtīga pieredze.”

MINI hakatonā tika pārstāvēti vairāki pārtikas uzņēmumi tai skaitā SIA Taste CAPS! un SIA Oscars Fish. Ar šiem uzņēmumiem roku rokā darbojās un savā pieredzē dalījās SIA Lux Technology, SIA Datakom, SIA Burti un SIA Positive Company.

Ilze Garanča, SIA Taste CAPS! pārstāve: “Kad mani uzrunāja piedalīties hakatonā, pirmā doma bija: "Mūsu uzņēmums nav tik liels, lai ieviestu IT jauninājumus. Varam iztikt ar to, ko tirgus piedāvā." Taču mums patīk iesaistīties jaunos projektos, tāpēc piekritām piedalīties un tā, kārtējo reizi, iekāpšana nezināmajā ir devusi pozitīvu rezultātu. Esam identificējuši lietas, kuras mums atrisināt varētu palīdzēt IT un nu jau detalizētāk skatīsimies, runāsim ar IT meistariem, kā varam realizēt mūsu plānu.”

Hakatona organizators, Latvijas IT klasteris, atzīst, ka viena no aktuālākajām problēmām nozaru sadarbībā ir komunikācija visās tās aspektos. Mārtiņš Bērziņš, SIA MBIT vadītājs, piebilst: “Mēs kā IT uzņēmums meklējam klientus un sadarbības partnerus, taču realitāte ir tāda, ka ir izaicinoši uzrunāt uzņēmumus, piemeklēt visus piemērotākos risinājumus un noturēt abpusēju motivāciju sadarbības procesa laikā. Hakatona formāts strādā ar visām šīm lietām - uzņēmumiem ir risināmas problēmas, mēs varam tās atrisināt un ir arī atbalsts no organizatoru puses, kas notur motivāciju visa pasākuma laikā. Esam iemācījušies labāk komunicēt, prezentēt, atrast piemērotākos risinājumus un diskutēt par tiem, saprotot, kas patiešām ir vajadzīgs, lai efektīvi atrisinātu problēmu. Es esmu pārliecināts, ka šādi nākotnē mums būs jāstrādā.”

Pasākums “X-industriju hakatons: Pārtikas nozare” notiek projekta DIGICLUSTERS ietvaros un to finansē Eiropas Savienības COSME programma. Projekta DIGICLUSTERS mērķis ir attīstīt Eiropas stratēģisko klasteru partnerību viedās specializācijas investīcijām (ESCP-S3), lai veicinātu digitālo transformāciju pārtikas un tās iepakojuma nozarē, izmantojot klasteru organizētus starpnozaru hakatonus. Projektu DIGICLUSTERS Latvijā īsteno Latvijas IT klasteris un Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris.