Rīgā notiks konkurss topošajiem maizniekiem

Ceturtdien, 21. novembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā notiks profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss "Jaunais Maiznieks 2019", informē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) vadītāja Ināra Šure.

Konkursa mērķis ir saglabāt un popularizēt maiznieka profesiju, kā arī veicināt audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā. Šā gada uzdevums jaunajiem maizniekiem būs pagatavot un izcept veselīgu maizi mūsdienīgam patērētājam, izmantojot dabiskas izcelsmes izejvielas.

"Konkursā šogad piedalīsies rekordskaits dalībnieku! Esam gandarīti par jauniešu un viņu pedagogu aktivitāti. Tāpat kā latvieša ēdienkarte nav iedomājama bez maizes, tāpat pārtikas nozares neatņemama sastāvdaļa ir maizes ceptuves. Ar šo konkursu mēs vēlamies popularizēt pārtikas nozares tradicionālās profesijas un celt nozares prestižu," uzsver LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka norāda, ka šādi konkursi palīdz saglabāt un attīstīt maiznieka amatu Latvijā, radīt jaunas receptes, celt jauniešu kvalifikāciju un veicināt profesijas un skolu atpazīstamību Latvijā.

Konkursā piedalīsies profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 23 gadiem. Šogad saņemts rekorodskaits pietiekumu - konkursā startēs 12 topošie maiznieki no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Valmieras tehnikuma, kā arī Jelgavas Amatu vidusskolas, Ogres tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Konkursa laikā dalībnieku pasniedzējiem notiks saldskābmaizes cepšanas meistarklase.

Konkursa uzvarētājs saņems titulu "Jaunais Maiznieks 2019" un naudas balvu. Paredzētas arī uzņēmumu specbalvas.

"Jaunais Maiznieks 2019" notiks 21. novembrī - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Nīcgales ielā 26.

Konkursu organizē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Ar izejvielām konkursu atbalstīs AS "Rīgas Dzirnavnieks". Konkursu līdzfinansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Papildu informācija:

Ilze Zuimača,

LPUF projektu vadītāja

Tālrunis: 25936659

E-pasts: ilze.zuimaca@lpuf.lv